Căutăm coordonator centru care se dea peste cap la Help Autism Suceava

Ești ONG-ist convins și ai coordonat organizații sau programe mari locale? Sau ai dori să faci un schimbare spre mediul asociativ pentru că te frământă bună starea comunității și un imbold antreprenor? Help Autism te invită să faci parte din cea mai mare mișcare non-profit din țară pentru a coordona Centrul Help Autism Suceava.

icon yellowCoordonatorul centrului este responsabil de bună desfășurare a activității zilnice, creșterea amplorii proiectelor locale și asigură dezvoltarea centrului conform direcțiilor de dezvoltarea generale Help Autism. Căutăm persoana care asigură buna desfăşurare a tuturor activităților în cadrul Centrului Help Autism Suceava.

Responsabilități:

  • Planifică și coordonează campaniile de atragere de fonduri pentru centrul din Suceava;
    Păstrează legătura cu donatorii individuali și companii;
    Contribuie la întocmirea bazei de donatori și propune inițiative de dezvoltare a acesteia;
    Participă la întâlnirile de networking cu scopul de a promova programele asociației;
    Stabilește și menține relații funcționale cu autoritățile locale;
    Se implică în procesul de suport și informare a familiilor beneficiare;
    Trimite permanent rapoarte cu privire la situația administrativă din centru (intervale de terapie ocupate, număr beneficiari aflați pe listele de așteptare);
    Aprovizionează centrul cu materialele necesare desfășurării optime a procesului de terapie, dar și fructe, cafea, ceai;
    Realizează fișele de pontaj pentru terapeuți;
    Se asigură de buna funcționare a spațiului (apă, încălzire, mobilier);
    Generează rapoarte de inventar și se asigură că toate procesele sunt documentate corespunzător;
    Planifică comunicarea locală și răspunde nevoilor de PR asigurându-se de respectarea manualuluii de brand.
  • Competențe:
    Absolvent/ă de studii superioare
    Experiență similară de minim 2 ani în sectorul ONG – de preferat;
    Cunoașterea pachetului Microsoft Office;
    Excelente abilităţi de comunicare și organizare, proactivitate, capacitate de stabilire a priorităţilor, atenție la detalii, creativitate, rezistentă la stres, capacitatea de inițiativă fiind un mare avantaj
    Motivație crescută pentru asumarea deciziilor în vederea creșterii performanței;

  • Beneficii:
    Mediu de lucru plăcut într-o echipă tânără și dinamică;
    Tichete de masa;
    Teambuildinguri;
    Bilete la evenimentele organizate de asociație;
    Zi liberă de ziua copilului tău sau a copilului din tine;
    Ieșire trimestrială cu colegii (și buget personal de 50 lei);
    Cont BCR fără comisioane;
    și fiecare zi vitaminizată cu fructe, ceai sau cafea, dar și energia celor mai frumoase povești de izbândă.

    De 10 ani, Asociația Help Autism se implică activ în derularea de programe de conștientizare a autismului, diagnostic precoce și intervenție timpurie pentru copiii cu autism. Pe lângă activitatea susținută în schimbarea statutului autismului în România, asociația oferă servicii de terapie în cadrul celor 6 centre, 6 parteneriate public-private - cu Direcțiile de Asistență Socială și Protecția Copilului din București, Suceava, Drobeta Turnu-Severin, Dâmbovița și la domiciliu, desfășoară cursuri de formare în terapie ABA, cursuri gratuite pentru informarea cadrelor didactice, workshop-uri și ședințe de consiliere pentru părinți și este coorganizator al Conferinței Internaționale ABA - știință care stă la baza terapiilor de recuperare în autism. Mai multe detalii despre activitatea Asociației Help Autism găsiți pe www.helpautism.ro.