Angajăm terapeut ABA la Help Autism Suceava

Începe-ți cariera de terapeut ABA la Help Autism

Ești licențiat în psihologie și încă nu ai descoperit specializarea care să te definească. Ai atestat de libera practică și îți dorești un job full time? Alătură-te echipei noastre de terapeuți și ajută-ne să facem o diferență în viața copiilor cu autism din centrul Help Autism Suceava!

Începe-ți cariera ca terapeut ABA cu noi!

Candidatul ideal

  • Licențiant în Psihologie / Psihopedagogie specială / Pedagogie / Asistență socială
  • Atestat de liberă practică – de preferat
  • Experiența de lucru cu copiii diagnosticați cu tulburări din spectrul autist constituie unavantaj
  • Empatie și motivație
  • Abilități de planificare, organizare, evaluare, intervenție și raportare
  • Capacitatea de a lucra în echipă și rezistență la stres

Responsabilități

  • Aplică programul de intervenție personalizat, stabilit lunar sau bilunar de către coordonatorul echipei
  • Respectă indicațiile coordonatorului de terapie în ceea ce privește metoda și programele de lucru stabilite pentru fiecare copil în parte
  • Colaborează cu ceilalți specialiști din centru pentru a aplica planul terapeutic de recuperare individual pentru fiecare copil diagnosticat cu tulburări din spectrul autist
  • Asigură suport pentru familie cu scopul îmbunătățirii abilităților parentale și a calității relațiilor familie-copil

Te așteptăm în echipa Help Autism, locul unde se formează cei mai buni specialiști în recuperarea copiilor cu autism.

Detalii la telefon 0726147656 sau la adresa de email recrutare@helpautism.ro